MotoryzacjaPoradyTurystyka

Co warto zwiedzić w Polsce?

Czy w naszym kraju można znaleźć naprawdę atrakcyjne miasta? Miasta warte zwiedzenia w Polsce, gdzie zawsze będzie co robić?

Małopolska

Oczywiście, że tak. W samej Małopolsce czeka na nas Kraków oraz wspaniała Wieliczka zaraz obok. W stolicy tego województwa czeka na nas wiele historyczny zabytków, jak chociażby Zamek Królewski na Wawelu lub rynek Główny. Wieliczka znana jest ze wspaniałej kopalni soli, gdzie do dzisiaj wydobywa się pokaźne złoża złota. Z samego Krakowa możecie jechać do Bochni, gdzie również znajduje się kopalnia soli.

Wielkopolska

Jeżeli lubicie łakocie, to koniecznie musicie pojechać do serca Wielkopolski, gdzie znajdziecie Poznań. To właśnie tutaj trykają się dwa najsłynniejsze koziołki oraz można zjeść naprawdę smakowite rogale. Przy tej okazji warto odwiedzić Muzeum Rogala, gdzie zapoznacie się z ich historią oraz będziecie mogli spróbować je wypiekać.

Mazowieckie

W samym mazowieckim województwie koniecznie musicie odwiedzić Warszawę. Chociażby z tego względu, że jest to stolica naszego kraju i nie tylko rezyduje tu na co dzień głowa naszego państwa ale również można znaleźć tutaj Sejm i Senat. Na spacer zapraszają Łazienki Królewskie oraz Syrenka z którą związana jest jedna z najpopularniejszych legend warszawskich.