Zdrowie i Uroda

Jaki preparat kupić na kleszcze?

Chyba każdy ma świadomość tego, jak groźne potrafią być kleszcze. Szczególnie wtedy, kiedy dostaną się do naszej skóry. Warto zwracać swoją uwagę na ten czynnik. A niektórzy to bagatelizują. Jeśli będzie Wam brakowało szczęścia, to będziecie mieć do czynienia z rozmaitymi groźnymi chorobami. To na przykład babeszjoza, borelioza oraz kleszczowe zapalenie mózgu. Na pewno warto zdobyć na początek dużo informacji dotyczących tego konkretnego tematu. Dzisiaj dowiecie się, jakie środki stosować, aby uchronić się przed kleszczami, komarami itp. Poznacie również zestaw, który mimo wszystko zawsze warto mieć w domowej apteczce. Pozwala on efektywnie usuwać insekty z naszego organizmu.

Rozpocznijmy od skutecznego preparatu na kleszcze. Pamiętajcie, że nie wszystkie środki tego typu są dobrym wyborem. Szczególnie chodzi nam o preparaty bazujące na DEET. W końcu to silna substancja działająca na nas toksycznie. Z jednej strony jest efektywna w aspekcie różnych pajęczaków. Chodzi nam o komary, meszki oraz kleszcze itp. Z drugiej strony działa negatywnie na nasze organizmy oraz otaczające nas środowisko. Dyrektywa Komisji Europejskiej sprzed 9 lat w ogóle zakazuje stosowania preparatów z tą substancją nie tylko u noworodków, ale także w przypadku kobiet w błogosławionym stanie. Wszystko dlatego, że płód może ulec uszkodzeniu. Ponadto eksperci rekomendują, aby nie stosować tych preparatów w przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12 roku życia. O wiele lepszym wyborem jest Kick The Tick Max Repelent Plus. To preparat po pierwsze skuteczny i dobrze działający na rozmaite insekty. Zapewnia nawet kilka godzin ochrony przed kleszczami, komarami itp. Druga strona medalu, także korzystna, jest taka, że Kick The Tick Max Repelent Plus nie zawiera żadnych negatywnych substancji działających na nasze organizmy. W składzie tego produktu znajdziemy takie elementy, jak ikarydyna, citriodiol i butyloacetyloaminopropionian etylu.

Badania wyraźnie potwierdzają, że jest to skuteczny preparat. Można go stosować w przypadku dzieci, dorosłych itp. Jest on rekomendowany przez różne ważne organizacje. Pamiętajcie jednak, że nawet najlepsze środki nigdy nie gwarantują 100% ochrony. Zawsze warto mieć w swojej domowej apteczce zatem przyrząd Kick The Tick. Dlaczego? Warto zwrócić uwagę na fakt, że to właśnie narzędzie ułatwia usuwanie ewentualnego kleszcza. Sprawia, że można go chwycić w odpowiednim miejscu i w całości wyciągnąć ze skóry.

Dodatkowo w rozszerzonej wersji zestawu znajduje się także środek w postaci sprayu odpowiadający za zamrożenie pasożyta. Zmniejsza to natomiast ryzyko rozerwania się kleszcza. Warto doskonale zdawać sobie sprawę, że tego typu preparaty są bardzo często polecane przez fachowców.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/jaki-preparat-na-kleszcze-wybrac-podejmij-swiadoma-decyzje/