Turystyka

Kolonie survivalowe – czy warto zapisać swoje dzieci?

Wasza pociecha jest na co dzień bardzo aktywna? W związku z tym chcecie wybrać dla swojego dziecka takie kolonie, które pod wieloma względami przypadną mu na pewno do gustu? Dużo dorosłych w takiej sytuacji wybiera dla swoich pociech kolonie survivalowe. Czy rzeczywiście warto jednak podjąć taką decyzję? Co dzieje się na takich wakacjach? Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze kwestie związane z tym aspektem. Zachęcamy do przeczytania zatem poniższego artykułu.

Czym charakteryzują się dobrej jakości kolonie survivalowe? Ogólnie tematyka takich zajęć jest bardzo urozmaicona. Poza tym organizatorzy starają się zapewniać różne atrakcje. Przedstawimy jeden z programów, który odnosi się właśnie do takich wakacji. Nie brakuje dorosłych, którzy zapisują swoje pociechy na kolonie survivalowe związane z zajęciami militarnymi. Wasze pociechy interesują się tym tematem? Często uczęszczają na przykład na strzelnicę? Mają do tego smykałkę? A może Wasze pociechy wielokrotnie Wam mówiły, że w przyszłości chcą być wojskowymi, policjantami, a także innymi osobami, które korzystają z broni? W takiej sytuacji dobrze będzie, jeśli zapiszecie swoje pociechy na kolonie survivalowe. Takie zajęcia na pewno przypadną Waszemu dziecku do gustu. Są one polecane dzieciom, które uwielbiają tego typu klimaty. W trakcie programu pociechy dowiadują się, jak wygląda musztra, na czym polega strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej itp.

Pociechy będą miały w swoich rękach również broń, oczywiście, wszystko będzie właściwie zabezpieczone. Nie ma możliwości, że dziecku stanie się jakaś krzywda. Fachowcy uczą dzieci strzelać, ale tylko na sucho. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takie kolonie survivalowe to zajęcia teoretyczne oraz praktyczne.

Dużą popularnością cieszy się opcja dotycząca tego, że pociechy w trakcie zajęć muszą spędzić noc lub kilka nocy w lesie. Oczywiście, wszystko jest poprzedzone zdobyciem niezbędnych informacji. Fachowcy, którzy prowadzą takie kolonie survivalowe, można ich znaleźć na stronie internetowej kogis.pl, uczą na przykład, jakie są podstawowe zasady bytowania w lesie. Pokazują, jak wygląda nauka budowy schronienia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauczyć się także rozpalać ogień, ale nie tylko. Jeśli zdecydujecie się na kolonie survivalowe od Kogis, to Wasze pociechy będą również widziały, jak pozyskiwać oraz uzdatniać wodę do picia. Nie każdy bowiem strumyk z wodą jest odpowiedni, ponieważ taka woda może być skażona i powodować kłopoty z funkcjonowaniem własnego organizmu. Czego jeszcze uczą się pociechy? To na przykład przewidywanie pogody, nocne biwakowanie itp. Ważnym aspektem jest także psychologia przetrwania w niezwykle trudnych warunkach itp. Pociechy cieszą się, ponieważ uczą się również rozmaitych znaków patrolowych.

To jednak rzecz jasna nie wszystko w tym temacie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kolonie survivalowe od firmy Kogis to nie tylko zajęcia z przetrwania, ćwiczenia militarne itp. To również szansa na to, aby pobawić się w inny sposób. Nie brakuje gier i zabaw na świeżym powietrzu. Organizowane są rozmaite zajęcia sprawnościowe. Są liczne turnieje sportowe, tory przeszkód, a także bezpieczna bitwa wodna na plaży. Na stronie internetowej kogis.pl można znaleźć oferty, które charakteryzują się tym, że nie będzie brakowało również imprez integracyjnych. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że wspólne śpiewy przy ognisku bardzo scalają grupę. Często jest tak, że takie przyjaźnie potem trwają naprawdę przez długie lata. Jeśli zdecydujecie się na kolonie survivalowe nad morzem, to nie będzie brakowało kąpieli, ale wyłącznie na strzeżonych kąpieliskach. Dorośli mogą być pewni, że będzie całkowicie bezpiecznie. Firma Kogis oferuje oferty swoje oraz od innych zweryfikowanych podmiotów z branży turystycznej. Wykwalifikowani wychowawcy mają dużo wiedzy i umiejętności, na przykład z zakresu pierwszej pomocy. Dzieciaki są zatem pod naprawdę bardzo dobrą opieką.

Zobacz więcej: https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/survivalowe/