Turystyka

Stolica Wielkopolski na weekend do zwiedzania

Miasta warte zwiedzenia w Polsce oferują turystom naprawdę wiele atrakcji. Jeżeli szukacie czegoś ciekawego na weekend, to koniecznie powinniście wpaść do stolicy Wielkopolski.

Poznań na weekend

Warto przyjechać do Poznania na przełomie kwietnia i maja, kiedy organizowany jest zawsze weekend za pół ceny. Wtedy to właśnie możecie zwiedzić wiele atrakcji w w jeszcze niższej cenie. Jest to bardzo ważne, w szczególności, kiedy do miasta przyjeżdżacie ze swoimi bliskimi. Wtedy na pewno mniej zapłacicie nie tylko za atrakcje ale również za jedzenie.

Nowe ZOO

Jeżeli macie dzieci, to kierujcie się w kierunku poznańskiej Malty skąd startuje w sezonie wiosenno – letnim specjalna kolejka. Zawiezie Was ona to nowego ZOO, gdzie czekają na Was wspaniałe zwierzęta. Warte uwagi jest nowoczesne „mieszkanie” słoni na terenie zoo. Przekonacie się, że słonie mają tam naprawdę dobre warunki. Jak również pozostałe zwierzęta, wśród nich tygrysy, konie, niedźwiedzie, motyle i inne. Dzieci muszą wejść koniecznie do mini zoo na samym początku zwiedzania.

Stary Rynek

Zwiedzając Poznań nie zapomnijcie odwiedzić Starego Rynku, gdzie trykają się poznańskie koziołki. Czeka na Was tutaj również wiele placówek muzealnych, w tym jedna najważniejsza – Muzeum Rogala Świętomarcińskiego. Jest to jeden z przysmaków, który ściśle związany jest z Poznaniem.